CHP’Lİ TUTDERE, ADIYAMAN’IN İL OLUŞUNUN 67.’İNCİ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

TBMM Başkanlık Divanı ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, Adıyaman’ın il oluşunun 67.’inci yıl dönümü kutladı.

Milletvekili Tutdere TBMM’de yaptığı konuşmasında, Adıyaman’ın farklı kültürlerin ve huzurun başkenti, çalışkan ve mert insanların diyarı, medeniyetler beşiği, bin bir uygarlığın döşeği bir şehir olduğunun altını çizerek Adıyaman’ın çok sayıda doğal güzelliğe, tarihi şahesere, doğal tarım ürününe ve sayısız yer altı zenginliğine sahip olduğunu ifade etti.

Adıyaman Çok Sayıda Doğal Güzelliğe ve Tarihi Şahesere Sahip Bir Şehirdir

Milletvekili Tutdere, “Adıyamanımız Nemrut Milli Parkı, Çelikhan Yüzen Adaları, Gerger Kanyonu başta olmak üzere çok sayıda doğal güzelliğe; dünyada güneşin en güzel doğduğu ve battığı Nemrut Dağı’na, Cendere, Arsemia, Karakuş, Pere Antik Kenti, Besni Ören Yeri, Palanlı Mağarası gibi ismini sayamadığım tarihi şaheserlerle; Türkiye’nin en büyük açık hava müzesine sahip bir şehirdir” dedi.

Milletvekili Tutdere: Medeniyetler Beşiği, Bin Bir Uygarlığın Döşeği Adıyaman’ımızın İl Oluşunun 67.’inci Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Adıyaman’ın mert insanların diyarı, medeniyetler beşiği bir şehir olduğunun altını çizerek Adıyaman’ın il oluşunun 67.’inci yıl dönümünü kutlayan Milletvekili Tutdere, “Adıyaman petrol, mermer, bakır başta olmak üzere sayısız yer altı zenginliklerine; tütün, badem, üzüm, nar, dut, incir, şambayat biberi gibi çok sayıda doğal tarım ürünlerine ev sahipliği yapan; lezzetli yemeklerin, farklı kültürlerin ve huzurun başkentidir. Çalışkan ve mert insanların diyarı, medeniyetler beşiği, bin bir uygarlığın döşeği Adıyaman’ımızın il oluşunun 67’nci yıl dönümü. Tüm hemşehrilerimin ve Adıyaman dostlarının gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.