Sağlık Çalışanlarına Kalite Standartları Eğitimi Verildi

Fırat Üniversitesi Hastanesi müdür yardımcısı Ayşe ALBAY tarafından sağlık çalışanlarına kalite standartları eğitimi verildi.

ALBAY, eğitimde Türkiye’ de sağlıkta kalite sisteminin gelişimi ve temel yapı taşlarını, sağlıkta kalite standartları ve göstergeleri ile Akreditasyon başkanlığı tarafından revize edilerek oluşturan SKS (Sağlıkta kalite standartları) Versiyon 6 hakkında genel bilgilendirme yaptı.

ALBAY, Hemşirelere kalite standartlarının saha içerisindeki uygulamalarından bahsederek, doğru yapılan uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Sunumun devamında hastanenin tüm bölümlerinin sağlıkta kalite standartlarında öncü olması gerektiğinin altını çizen ALBAY, sağlık hizmeti sunumunda kalite, verimlilik, hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Bu konuda hemşirelere büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü, Fırat Üniversitesi Hastanesine yakışır standartlarda kaliteli hizmet sunmanın gayreti ve çabası için de olduklarının altını çizdi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Katında verilen sunuma çok sayıda klinik hemşiresi katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.