Elazığ İl Özel İdaresi Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi

Şehrimizde gerçekleştirdiği katma değeri yüksek hizmetlerin yanı sıra ülkemizde yaşanan afetlerin ardından afet bölgelerinde de hizmete koşan Elazığ İl Özel İdaresi personeline İlk Yardım Eğitimi verildi.

İl Özel İdaresi personeline ilgili mevzuat çerçevesinde zorunlu olarak verilmesi gereken İlk Yardın Eğitimi uzman eğitimciler tarafından verilerek, çalışanların acil durumlarda hızlı, etkin ve en uygun müdahaleyi yapabilecek bilgi ve beceriye kavuşmaları sağlandı.

İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından planlanan ve alanında uzman eğitimciler tarafından verilen eğitimler iki ayrı guruba ikişer gün şeklinde gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi yemekhanesinde oluşturulan eğitim ortamında pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimlere kurumun farklı birimlerinde belirlenen personeller katıldı.

Gerçekleştirilen eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak olan teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olan kursiyerlere İlk Yardımcı Sertifikası ve kimliği verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.