Elazığ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında, Elazığ TSO Konferans Salonunda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yaşar, pandemi sürecinin yaratmış olduğu küresel ekonomik kriz ve 24 Ocak depreminin tüm olumsuz koşullarına rağmen Elazığ TSO’nun hiçbir projeden vazgeçmeden kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti…

Elazığ İş Dünyasını Kutluyoruz…

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Ülke ve Elazığ ekonomisiyle ilgili genel bir değerlendirmede bulunarak, dünyada yaşanan ekonomik daralmalar ve ilimizin yaşamış olduğu deprem felaketine rağmen iş dünyasının kararlı duruşunun çok değerli olduğunu ifade etti.

Başkan Yaşar konuşmasında; “Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra yaz mevsiminin bitmesiyle birlikte, okulların açılması ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de hareketlilik yaratmıştır.

Oda olarak zaman zaman sosyal medya üzerinden yapmış olduğumuz duyurularla işyerlerimizin pandemi kurallarını esnetmeden aynı duyarlılıkla devam etmesi gerektiği hususunda bilgilendirmeler yaptık.İlimiz bildiğiniz gibi hala turuncu kategoride olup, pandemi riskinin yüksek olduğu iller sıralamasında bulunmaktadır.

Okullarımızın açık kalması, işletmelerimizin mevcut durumunu koruması ve iç piyasanın canlı kalması için pandemi kurallarına hassasiyet gösterilmesi hususunda üyelerimizi bilgilendirmeye devam edilmesinde yarar olduğunu düşünmekteyiz.

Akreditasyon Odamız Hizmetlerini Tescillemiştir…

Değerli Meclis Üyelerimiz;

24 Ocak depremi ve ardından başlayan ve tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecine rağmen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalarımızda ve hizmetlerimizde herhangi bir aksama olmadan başta üyelerimiz olmak üzere ilimize en etkili hizmeti vermenin gayretindeyiz.

Geçtiğimiz ay içerisinde Bağımsız Denetleme Kurumu olan Türk Loydu ve TOBB Akreditasyon Dairesi tarafından Odamızda iki gün süren tetkik neticesinde hizmet kalitemiz bir kez daha tescillenmiştir.

İçinden geçtiğimiz bu zor döneme rağmen 103 madde üzerinde yapılan denetim sonrasında hemen her maddede iyileşme olduğu ve bir önceki denetime göre 10 puan bandında bir yükselme olduğu tespit ve teyit edilmiştir.Ben bu vesile ile, Siz değerli Meclis Üyelerimizi, Yönetim Kurulumuzu, Meslek Komite Üyelerimizi, Oda Profesyonellerimizi ve tüm Üyelerimizi kutluyorum.

Pandemi ve Deprem Felaketine Rağmen Ekonomimizi Ayakta Tuttuk…

Değerli Arkadaşlar;

Pandemiyle birlikte dünyada yaşanan sıkıntılar ve buna bağlı olarak arz talep dengelerindeki bozulmalar bir çok ülkede enerji krizini ortaya çıkarmıştır.

Dünyada yaşanan ekonomik daralmalar ve buna bağlı olarak başgösteren sorunlar şüphesiz ki, Ülkemiz ekonomisini de etkilemektedir. Bu zor süreçte iş dünyası olarak üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemiz için değer katmaya devam edeceğiz.

24 Ocak depremi ve COVİD-19 sürecine rağmen Oda olarak ilimiz ekonomi ve sanayisinin gelişmesi ve hedeflediğimiz kalkınma düzeyine ulaşılması için hiçbir projemizden vazgeçmeden büyük bir kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Elbette bu zor dönem bir çok konuda bizleri yavaşlatmış ve bugün olmamız gereken noktanın gerisinde bırakmıştır. Ancak, tüm bu olumsuzluklara rağmen hedeflediğimiz her alana dokunmuş olmamız ve yol kat etmemiz şüphesiz ki çok anlamlı ve değerli olmuştur.

Tüm Projeler Kararlılıkla Yürüyor…

Çok Değerli Meclis Üyelerimiz;

-Teknova OSB’miz devam ediyor.

-Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB’miz devam ediyor.

-Odamız tarafından Elerji A.Ş. ve Elagro A.Ş. kurulmuş ve çok ortaklı yatırım girişimleri start almıştır.

-İlimiz ekonomi ve sanayisini canlandıracak ve işsizlik sorununa çözüm üreterek ekonomik refah seviyesini yükseltecek olan 3 ayrı Kooperatif ve 2 Birlik kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

-Sektörel ve İhtisaslaşmış Küçük Sanayi Siteleriyle ilgili girişimler Elazığ Belediyemiz ve ilgili dernek ve üyelerimizle devam etmektedir.

İlimizin entegre yatırımlar kazanması için çok yönlü girişimlerimiz bütün hızıyla devam etmekte ve özellikle emek yoğun sektörlerden olan tekstil alanında yüzümüzü güldüren yatırımlar yapılmaktadır.

İl yöneticilerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte vermiş olduğumuz bu yoğun mücadele neticesinde ilimiz ekonomi ve sanayisi çok şükür ki, deprem öncesi dönemin üzerine çıkmıştır. Bu mücadele ve birlikteliği sağlamamış olsa idik bugün çok daha vahim bir tablo ile karşı karşıya kalabilirdik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.