Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi ilk Olağan Genel Kurulunu yaptı

Kuruluş sürecini tamamlayan Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi ilk Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Mevzuat gereği kuruluğunun ardından altı ay içerisinde olağan genel kurulunu yapmak zorunda olan Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesinin ilk Olağan Genel Kurulu 17 Aralık Cuma günü üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Dernek binasında yapılan toplantıda önce divan oluşturularak Divan Başkanlığına M. Naci Onur, Kâtip Üyeliklere Kemal Batmaz ve Taner Namlı seçildi.

Ardından söz alan Kurucu Şube Başkanı Nazım Payam Şubenin kuruluşundan bu yana gerçekleştirilen faaliyetler, üye kayıtları, gelir ve gider durumu ile önümüzdeki dönemde yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesinin kurulmasında, açılış programın gerçekleştirilmesinde ve açılış günü gerçekleştirilen Mehmet Akif Anma programına katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti. Payam, Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesinin ilimizin ve ülkemizin kültür ve sanatına önemli katkılar sunacak faaliyetler gerçekleştireceğine inandığını söyledi.

Toplantıda daha yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri, denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile genel merkez seçim delegeliği için seçim yapıldı. Buna göre yönetim ve denetim kurulu ile genel merkez seçim delegeliği şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil Yönetim Kurulu Yedek

1 Nazım Payam 1 Birol Bulut

2 Taner Namlı 2 Osman Cem Karahüseyinoğlu

3 Gıyasettin Dağ 3 Ahmet Faruk Güler

4 Kemal Batmaz 4 Suel Pala

5 Selahattin Yazar 5 Ünal Yıldırım

Denetim Kurulu Asil Denetim Kurulu Yedek

1 M. Naci Onur 1 Ebru Burcu Yılmaz

2 Necati Kanter 2 Ferda Atlı

3 Muhammed Çubuk 3 Beyhan Kanter

Genel Merkez Seçim Delegeliği

1 Nazım Payam

2 Gıyasettin Dağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.