Muş’ta “Harput Müziği Konseri” Düzenlendi

Elazığ’ın en önemli kültürel değerlerinden biri olan Harput Musikisi, Fırat Üniversitesi tarafından yaşatılmaya ve tanıtılmaya devam ediliyor. Akademik alandaki başarılarıyla birlikte sosyal etkinlikleriyle de göz dolduran Fırat Üniversitesi tarafından Muş Alparslan Üniversitesi’nde “Harput Müziği Konseri” gerçekleştirildi.

Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser il yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlileri Ahmet YÜCE ve Ahmet Tevfik YUCASU tarafından hazırlanan Sanat Danışmanlığını ise Öğretim Görevlisi Mahmut Bolkar ÖZTEKİN’in yatığı konserde seslendirilen Harput Musikisine ait eserler büyük alkış topladı.

Konser sonrasında değerlendirmelerde bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ulaş ÇAYDAŞ, Fırat Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen konser nedeniyle Fırat Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri de Harput Musikisini çok beğendiklerini ve keyifli zaman geçirdiklerini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.