Elazığ’da Uyuşturucu İle Mücadele Sürüyor

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından,  uyuşturucu ile mücadele kapsamında Elazığ genelinde meydana gelebilecek her türlü uyuşturucu madde kullanımı, ticareti ve sevkiyatının önlenmesine yönelik olarak  Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Yapılan çalışmalar esnasında ; Elazığ merkezinde şüpheli görülen bir araçta yapılan ilk incelemelerde 1 gr esrar maddesi, 2 adet lyrica hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, ele geçirilmesi üzerine araç detaylı incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğümüze getirildi.  Araç burada dedektör köpek ALEX ile birlikte detaylı incelemeye alındı.

Yapılan incelemeler neticesinde ise, oto teyp arka kısmına zulalanmış vaziyette     106 gr metamfetamin maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak araç içerisinde bulunan  O.F. (34), M.Ö. (29)  yakalanarak gözaltına alındılar.  Şahıslar tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli mercilerce Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.