Türkkan’a Esnaf ta Tepkili

İyi Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunan şehit abisine küfreden İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a bir tepkide Elazığlı esnaflardan geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve heyeti, Bingöl’de esnaf ziyaretleri sırasında, şehit ağabeyi Tahir Gümren Akşener’e, “Benim kardeşimin bütün vücudu parçalandı. Günlerce ayaklarını aradılar. HDP’yi, Selo’yu savunan bir kadın bu. Evet bu savunuyor. Kahvaltıya gidiyordu.” sözleriyle tepki gösterdi. Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tepki üzerine olay yerinden uzaklaştırılan Gümren’in yanına gelerek “Senin bacını si…” gibi ağıza alınmayacak hakarette bulundu.

Çirkin olay sonrası Türkkan’a bir tepki de Elazığlı esnaf Mehmet Ünal Tüten’den geldi.

Mehmet Ünal Tüten şunları kaydetti: “Gazi Meclis’imizin üyesi bir milletvekilinin bir şehit ailesine hakaret etmesini ve küfretmesini şiddetle kınıyoruz. Bu asla affedilmeyecek bir çirkinliktir. Aziz şehitlerimizin emanetlerine hürmetsizlik edenler milletimize ve tüm değerlerimize saygısızlık ediyorlar. Bu değerli aileler bizlere aziz şehitlerimizin emanetidir. Şehit ailelerimiz başımızın tacıdır. Bu ailelerin acısı ile hemhal olmak, onları anlamak yerine ağza alınmayacak hakaretler savurmak saygısızlıktır…” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.