Türkkan’a bir tepkide DYP Elazığ İl Başkanı Feti Gündoğan’dan geldi

İyi Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunan şehit abisine küfreden İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a bir tepkide DYP Elazığ İl Başkanı Feti Gündoğan’dan geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve heyeti, Bingöl’de esnaf ziyaretleri sırasında, şehit ağabeyi Tahir Gümren Akşener’e, “Benim kardeşimin bütün vücudu parçalandı. Günlerce ayaklarını aradılar. HDP’yi, Selo’yu savunan bir kadın bu. Evet bu savunuyor. Kahvaltıya gidiyordu.” sözleriyle tepki gösterdi. Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tepki üzerine olay yerinden uzaklaştırılan Gümren’in yanına gelerek “Senin bacını si…” gibi ağıza alınmayacak hakarette bulundu.

Çirkin olay sonrası Türkkan’a bir tepki de DYP Elazığ İl Başkanı Feti Gündoğan’dan geldi.

DYP Elazığ İl Başkanı Feti Gündoğan, “TBMM’de milleti temsil gibi kutsal bir görev için bulunan bir milletvekilinin vatandaşımıza kullandığı çirkin üslup asla kabul edilemez. Lütfü Türkkan vatandaşımızın şahsında milletimizden özür dilemelidir” ifadelerini kullandı.

Gündoğan, “Devletin arazisini işgal edip kaçak bina yaptıran, yakalanınca da gazeteci dövdüren haysiyetsizlere sahip çıkmayın dedik, baş köşeye oturttunuz. O ahlaksız bugün bir şehit kardeşine ağza alınmayacak küfürler ediyorsa bu sizden aldığı cesaret sayesindedir!” diyerek İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.