KAVAKLI: TİCARİ ARAÇ SATICILARI ŞİKAYETÇİ

 HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet, Merkeze bağlı Rüstempaşa Mahallesinde bulunan ticari araç satan esnafı ziyaret etti.

Mahallede bulunan ve ticari araçların satışını yapan esnafı ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı Kavaklı, buradaki esnafın minibüs, kamyon ve pikap gibi araçları sattıklarını ama mahalle içerisinde bunların satışlarının mümkün olmadığı konusunda esnafın şikayetçi olduğunu belirtti.

Başkan Kavaklı, “Bu ticaretle uğraşan esnaf Minibüsçüler Sitesi kurulması için belediyeden taleplerinin olduğunu belirttiler. Belediyemiz tarafından kendilerine Karşıyaka Mahallesinde bu sitenin kurulacağının sözünün verildiğini ifade etmektedirler. Burada bulunan esnafımız dağınık ve düzensiz bir şekilde araç ticareti yaptıkları için, araçlarının zarar görmesinden endişe etmektedirler. Toplu bir şekilde ticaret yaptıkları için hem kendileri hem de Elâzığ için faydalı olacağını esnafımız ifade etmektedir. Belediyenin ticari araç satan esnafımıza vermiş olduğu sözü bir an önce yerine getirmesini temenni ediyor ve hatırlatıyoruz.” dedi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Kavaklı, esnaf sorunlarının ortadan kaldırılması için gerekli çalışmanın yapılmasını yetkililerden istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.