ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ’NDEN “GELECEĞE NEFES DÜNYAYA NEFES’ ETKİNLİĞİ

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri” dolayısıyla Fırat Üniversitesi Harput Yerleşkesinde düzenlenen ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ etkinliğinde 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Programa Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Yatkın, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler de katıldı.

VALİ TORAMAN: TÜRKİYE ORMAN VARLIĞINI ARTIRAN NADİR ÜLKELERDEN BİRİ

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri olduğuna dikkat çekerek; Türkiye’nin orman varlığını artırmada elde ettiği başarıda Cumhurbaşkanımızın ağaçlandırmaya, yeşilin muhafazasına vermiş olduğu önemin büyük bir payı bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımızın talimatları ve direktifleri doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğü her yıl katlanan, büyüyen bir kapasite ile gücünü arttırarak bu ağaçlandırma faaliyetlerinde bir hayli yol almış bulunuyor. Bu faaliyetleri de bütün dünyada örnek teşkil edecek noktaya erişmiş bulunuyor. İçinde bulunduğumuz alan, bir kampüs alanı. Üniversitelerimiz de kampüslerinin yeşil bir kampüs olması için çok gayret sarf ediyorlar. Esasen bizim Fırat Üniversite’mizin merkez kampüsü yeşilliğiyle iftihar edilecek bir kampüs alanına sahip. İnşallah, gelecekte burası da merkez kampüsü gibi yeşil bir kampüs hüviyetine kavuşacak. Dolayısıyla inşallah bu ve benzeri etkinliklerle orman varlığımızı arttırır, en önemlisi de gençlerimizin, çocuklarımızın tabiatı korumanın, doğanın dengesinin farkına varmalarına vesile oluruz” dedi.

Fidan dikme etkinliğinde Fırat Kalkanı Harekâtında şehit olan Özel Harekât Polis memuru Cihat Şahin anısına Özel Harekat ekipleri tarafından ağaç dikilirken, şehidin çocuklarına Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman tarafından hediye verildi.

GENEL SEKRETER ALİ ŞİŞ DE AĞAÇ DİKİMİ YAPTI

Etkinlik kapsamında Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Yatkın da araziye ağaç dikimi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.