Dünya Üçüncüsü Ahsen Duran’a Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Çiçek ve Hediye

4-12 Aralık tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok kentinde düzenlenen Muaythai Dünya Şampiyonasında Dünya 3’üncüsü  Ahsen Duran (67kg) ve hocası Sait Uyğur Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde ağırlanarak Dünya üçüncüsü olan sporcuya Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren tarafından çiçek ve hediye takdim etti.

Daha sonra İl Müdürü Abdulsamet Eren ve Spor Şube Müdürü Alattin Özdemir’in de eşlik ettiği Valilik ziyaretinde Vali Sayın Ömer Toraman Dünya 3’üncüsü  Ahsen Duran’ı makamında ağırlayıp, sporcuyu başarısından dolayı tebrik etti.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü yaptığı açıklamada,’’ Tabi bir Gençlik ve Spor İl Müdürünün en mutlu olacağı günlerden bir tanesi ya çok önemli bir tane spor tesisinin açıldığı gün ya da böyle bir sporcusunun başarılı olduğu gündür. Bugün o günlerden bir tanesini yaşıyoruz. Ahsen geçen günlerde Dünya Şampiyonasına gitmeden önce kendisine çok emek veren başta annesiyle birlikte bizim ziyaretimize gelmişlerdi. O zaman da başarılı olacağını inancını ben kendisinde görmüştüm.  Tabi burada ailesinin, Sait Hocanın çok kıymetli emeği var üzerinde. Dile kolay Dünya 3’üncüsü olmak. İlimz adına gurur verici. Ben kendisini şahsım ve kurumum adına sporculuğundan ve başarısından dolayı Elazığ adına tebrik ediyorum. Bizi çok mutlu etti. Tabi burayla sınırlı değil hem dünya şampiyonalarında hem de bundan sonraki uluslararası arenada Sait Hocamla, ailesiyle birlikte bizlerinde katkılarıyla inşallah çok daha iyi dereceler elde edecek.

Sait Uyğur, ‘’ Ahsen ile bir buçuk sene içerisinde sıkı bir çalışmamız oldu. Önce Türkiye Şampiyonu sonra Milli Takım Şampiyonu oldu. Sonra Tayland da düzenlenen Dünya Şampiyonluğu maçında 3. Oldu. Ülkemizi, İlimizi ve İlçemizi temsil ettiği için bizi gururlandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Her konuda her zaman yanımızda ve destekçimizdir.’’ Dedi.

Ahsen Duran, ‘’ Yaklaşık üç yıldır sporun içindeyim ve bir buçuk seneye yakın Muaythai sporunu yapıyorum. Tayland’ın Bangkok şehrinde Dünya şampiyonluk maçı oldu. Yarı finalden başladım ve dünya üçüncüsü oldum. İlk maçımda kaybettim. Hafif bir hastalığım olduğu için bahane değil ama eğer hastalığım olmasaydı şampiyon olabilirdim. En başta ailem olmak üzere sonrasında tüm emekleri için Sait Hocama çok teşekkür ediyorum.  Kovancılar İlçe Başkanı ve Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’ çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.