Sokak Hayvanları İçin Beslenme Otomatları Üniversitede

Fırat Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan açık alanlara sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla beslenme otomatları bırakıldı. Kış aylarında sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bırakılan otomatlar üniversiteli gençler tarafından büyük beğeni topladı.

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından kış aylarında sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla organize edilen çalışma kapsamında kampüs içerisinde bulunan farklı bölgelere su ve mama kaplarından oluşan beslenme otomatları yerleştirildi.

Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Sokak Hayvanları Koruma Komisyon Başkanı Beyza Berfin Şener yapılan çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Fırat Üniversitesi Kampüsü içerisindeki farklı alanlara Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan beslenme otomatlarından bıraktık. Elazığ genelinde Belediye ekiplerimiz tarafından da park ve yeşil alanlara beslenme otomatları bırakıldı. Bizler de Elazığ Belediyesi’nin “Can Dostlarımız Aç ve Susuz Kalmasın” sloganıyla yola çıktık. Havaların iyice soğuduğu bu günlerde hayvanlar besin bulmakta zorlanıyor. Bunun için bu çalışma ayrı bir önem taşıyor. Hep birlikte can dostlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.