“Anestezi Tekniker ve Teknikerleri günü” Kutlandı

Cerrahi girişimlerin görünmez kahramanları olan” Anestezi Tekniker ve Teknikerleri günü” bugün Fırat Üniversitesi Hastanesi Ameliyathanesinde kutlandı.

Her yıl 13 Aralık Günü Kutlanan anestezi çalışanlarının gününde, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Azize BEŞTAŞ, “ Bugün 13 Aralık Dünya Anestezi Teknikerleri Ve Teknisyenleri günlerinden dolayı bizimle çalışan tüm tekniker ve teknisyen arkadaşlarımızın günlerini kutluyoruz. Bizler Cerrahi ve Anesteziciler bir ekip ruhu içinde hep birlikte çalışmaktayız. Bu ruhla bizlerin ve cerrahi girişimlerin değişmez parçaları olan bu arkadaşlarımızın günlerini kutluyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail DEMİREL de, “Tüm mesailerini sabah ameliyathanede başlayıp akşam ameliyathanede bitiren ve Cerrahi işlemlerin görünmez kahramanları olan, biz Anestezi uzmanların çalışma arkadaşlarımızın günlerini kutluyorum “ dedi

Ayrıca Fırat Üniversitesi Hastanesi Ameliyathanesi sorumlu Anestezi Teknikeri Şener ÇEŞME de arkadaşları adına duygularını ifade ederek, “ Bizleri bu günümüzde unutmayan Başhekimimize, başhekim yardımcımıza, Bölüm başkanımıza ve bizlerin adına gönderilen çiçeği de ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.