Bilek Güreşi şampiyonası tamamlandı

Edirne de düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan Bilek Güreşi şampiyonası tamamlandı.

40 üniversitenin katıldığı turnuvada, Fırat Üniversitesi Erkek ve Kadın sporcuları kazandıkları madalyalarla büyük bir başarıya imza attılar.

Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Karadağ’ın kafile başkanlığı yaptığı Fırat Üniversitesi Bilek Güreşi takımı erkeklerde takım halinde Türkiye 2.’si olurken, yine aynı şampiyonada Fırat Üniversitesi kadın sporcuları da 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandılar.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi sporcularının ve takımlarının önemli başarılara imza attıklarını belirterek, kazanılan başarıların üniversitenin tanıtımı noktasında önemli olduğunu kaydetti.

Sporcu öğrencileri göstermiş oldukları başarılardan dolayı kutladığını aktaran Rektör Prof. Dr. Göktaş, Üniversitelerarası spor
müsabakalarında spor takımlarının başarılı sonuçlar almasında emeği
geçen Spor Bilimleri Fakültesi antrenörlerimizi, öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.