MÜSİAD Elazığ Başkanı Gürkan 104.GİK Toplantısını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, 3-4 Aralık 2021 tarihlerinde MÜSİAD Bursa ev sahipliğinde “Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayiinde Yeşil Dönüşüm” konulu düzenlenen 104. Genel İdare Kurulu toplantıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Genel İdare Kurulu Toplantısı kapsamında Şube ve Temsilcilik Başkanlarının katılımıyla eş zamanlı olarak Başkanlar Toplantısı, Yurtiçi Teşkilatlanma ve Üye İlişkileri Başkanları Toplantısı, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Başkanları Toplantısı, Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Başkanları Toplantısı, Karz-ı Hasen Başkanlar Toplantısı ve Genç MÜSİAD 1. Bölge Başkanları Toplantısı gerçekleştirilerek önemli konular masaya yatırıldı. Programa MÜSİAD Elazığ Başkanı, Tekin Gürkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üyeleri katılım gösterdi.

Başkan Gürkan, Bursa’da gerçekleştirilen 104. GİK toplantılarında otomotiv sektörünün değerlendirildiğini ifade etti. Toplantıda ülke ekonomisine ilişkin konuların görüşüldüğünü dile getiren Gürkan, MÜSİAD Elazığ şubemizin çalışma ve faaliyetleriyle ilgili ve Elazığ İlimizin 6. Bölge teşvikleri ile alakalı süresinin tekrardan uzatılması için Genel Başkanımız Mahmut Asmanlı’ya konunun iletildiğini, konu ile alakalı gerekli desteği vereceklerini belirtti.

104. Genel İdare Kurulu Toplantısında görüşülen güncel ekonomik gelişmelerin yanında Otomotiv Sektöründeki gelişmelerle ve Yeşil Dönüşüm ile ilgili fikirlerini paylaşarak sektörün geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gürkan; “Dünya ticareti, yeni bir döneme hızlı bir giriş yapıyor. İçlerinde ülkemizin de bulunduğu gelişmiş ülkeler, enerjide petrol ve türevi ürünlerin kullanımını kademeli olarak sona erdirmek ve karbon salımını sıfır düzeyine indirmek için sanayide devrimsel bir “yeşil dönüşüm” başlattılar. “Salınan zararlı gazların, aşırı betonlaşmanın, tarım alanlarının daralmasının,

temiz su kaynaklarının azalmasının ve daha birçok çevresel problem, tüm dünyada olduğu gibi bizim de gündemimizdedir. Korumakla yükümlü olduğumuz bu güzel gezegenimizin kıymetini idrak ederek gelecek nesillere karşı borçlu olduğumuzu unutmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Gürkan, açıklamasının devamında ise, bütün dünyada tedarik zincirinin bozulması ve hammadde sıkıntısı nedeniyle belirsizlik sürecine girildi. Türkiye ekonomisi üzerindeki baskıyı en hafife indirmek için elimizden geldiği kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomik dalgalanmanın geçici olduğu düşünüyoruz sözlerine yer verdi.

VİZYONER21 PROGRAMINA DAVET

“Fark Et” mottosuyla 22 Aralık 2021’de gerçekleşecek olan MÜSİAD Vizyoner Toplantısı için, “Vizyoner geçmişi bildiğimiz, bugünü anladığımız ve geleceğin dünyasını öngörme aksiyonundan yola çıkarak içinde yaşadığımız dünyayı her anlamda Fark Etme gayesi taşımaktadır bu bağlamda tüm iş dünyasını bu önemli programa davet ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.