ELKAS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Arslan Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığına Aday

ELKAS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Arslan Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Arslan açıklamasında; ”

Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğumu açıklamaktan ve Elazığlı hemşehrilerimizin hizmetine talip olmaktan çok büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Elazığ Ticaret Borsası, şehrimizin 84 yıllık köklü bir kurumu olması dolayısıyla kentin gelişmesinde ve kalkınmasında öncü olması gerektiğine inanıyorum.

Bu inançla, Elazığ Ticaret Borsası’nın kurumsal ve yönetsel kapasitesini yükseltecek; etkin, temsil kabiliyeti yüksek ve dinamik bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Uygulayacağımız hizmet ve projelerle Elazığ Ticaret Borsası bölgemizde öncü ve örnek bir borsa olarak kendinden her zaman söz ettirecektir.

Elazığ Ticaret Borsası’na yeni bir vizyon kazandıracak, modern yönetim anlayışının ışığında yeniden yapılandıracak ve tüm üyelerimize daha kaliteli hizmet sunacağız. Elazığ Ticaret Borsası’nı çalışan, üreten, öncü olan bir kurumsal yapıya kavuşturarak bölgemizin ve Türkiye’nin en gözde kurumlarından biri haline getireceğiz.

Herkesi ve her kesimi kucaklayan yönetim anlayışımızla üyelerimizin ve paydaşlarımızın da yönetim sürecine katılımını sağlayarak, birlikte çalışacak, birlikte üretecek ve birlikte güçleneceğiz.

Üreticilerimizin, tüccarlarımızın, esnaflarımızın sorunlarını ve beklentilerini yakinen biliyor, çözüm önerilerimizle bu sorunları en kısa sürede çözerek başarılı bir borsa yönetimi oluşturacağız. Tüm üyelerimizle, üreticilerimizle el ele verecek, yaşanan sorunların çözümünde ortak akıl ve istişare ile hareket edeceğiz.

Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletmelerimizin kurumsal kapasitesini ve rekabet gücünü artıracak özel projelere ağırlık vereceğiz. Bu sayede Elazığ’da ticarete ivme kazandırarak, üretim kapasitesini yükseltmek, şehrin kalkınmasına destek olmak ve istihdamı artırarak insanlarımıza iş ve aş sağlamak hedefindeyiz.

Şehrimizde et ve et ürünleri ihracatı yapan tek firmanın yöneticisi olarak esnaflarımızın ihracata yönelmesi için her türlü desteği sağlayacağız. Gerçekleştireceğimiz ihracata yönelik çalışmalar ile işletmelerimizin yeni pazarlara ulaşmasına, yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünlere yönelmesine ilişkin çalışmaları titizlikle yürüteceğiz.

Şehrimizde tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik devlet desteklerinin artırılması, firmalarımızın ve üreticilerimizin bu desteklerden daha etkin yararlanması için Borsa yönetiminde yeniden yapılanmaya gideceğiz. Elazığ Ticaret Borsası, esnafı, tüccarı, çiftçisi ve tüm üyeleriyle şehrimizin gelişmesinde kalkınmasında lokomotif olacaktır.

Elazığ Ticaret Borsası Başkan adaylığımızın karar sürecinde değerli üyelerimizin ve kıymetli dostlarımızın görüş ve düşünceleri son derece etkili olmuştur. Şehrimize ve insanımıza hizmet etmeyi sağlayacak bu ulvi görev yolunda üyelerimizin destekleri bize güç vermekte; öneri ve tavsiyeleri ise yolumuzu aydınlatmaktadır. Bu vesile desteklerini ileten, dualarıyla bizlere güç veren üyelerimize ve dostlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Aziz şehrimiz Elazığ’a ve değerli hemşehrilerimize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Elazığ kamuoyunu ve tüm üyelerimizi saygı ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.