Türk Eğitim Sen karanfil dağıttı

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Elazığ’da görev yapan eğitim çalışanlarına karanfil dağıttı.

Kutlama esnasında eğitim çalışanı kadınların talep, dilek ve temennilerini dinleyen sendika görevlileri, başta kadınların çalışma şartlarının iyileştirilmesi olmak üzere mevcut sorunların çözülmesi hususunda hem yerel hem de ulusal bazda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar.

Toplumsal hayatta kadının önemine büyük atıfta bulunan sendika çalışanları, Türk kültürü ve toplum yapısında kadının çok önemli bir yerde olduğunu dile getirdiler.

Günümüzde Türk kadınını geri planda bırakan zihniyetlere, kadınların maruz kaldığı haksızlıklara ve çeşitli hukuksuzluklara karşı tüm kadınların birlikte mücadele etmesi ve ortak bir tutum geliştirmeleri gerektiği vurgulandı.

Toplumun mimarı olan kadınların kendilerini geliştirmelerine ve çalışan kadınların haklı mücadelesine  Türk Eğitim Sen’in her zaman katkıda bulunarak destek olacağı belirtildi.Her alanda eşitliğin sağlandığı umut dolu yarınlara erişmek için verilen mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.