Yıldız, buğday fiyatları ile ilgili zam beklentilerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti

Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı  İlhan Yıldız,  buğday ihraç ettiğimiz Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın, buğday fiyatlarını etkilemeyeceğini dile getirdi.

Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı  İlhan Yıldız, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sonrasında,  gündeme gelen buğday fiyatlarını değerlendirdi. Yıldız, buğday fiyatları ile ilgili zam beklentilerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Buğdaya gelecek zammın, ekmeğe yansıyacağı yönünde yapılan yorumların kaos planı olduğunu iddia etti.

“BUĞDAY FİYATLARINDA ARTIŞ BEKLEMİYORUZ “

Rusya  ile  Ukrayna arasındaki  savaşın, buğday fiyatlarına ve ekmeğe zam olarak yansıyacağı yönündeki açıklamaları değerlendiren , Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı  İlhan Yıldız,   “ Ülkemizin,  birçok ülke ile buğday alım sözleşmesi var. Biz, sadece Rusya ve Ukrayna’dan buğday  ihraç etmiyoruz. En son Arjantin’den  aldık.  Buğdaya ve dolayısıyla  ekmeğe zam  geleceği yönündeki açıklamalar gerçeği yansıtmıyor.  Biz buğday fiyatlarında artış beklemiyoruz.” dedi.

“HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK!”

Yıldız, buğday fiyatlarının yükseleceği ve bu durumun, ekmeğe zam olarak yansıyacağı yönündeki söylemleri kaos planı olarak yorumladı. Yıldız, “Ekmeğe zam gelirse,  üretim kaynaklarından gelir. Ekmeğe, buğday zammı söz konusu değil.  Ancak şu anda ekmeğe zam düşünmüyoruz.  Gündemimizde zam yok. Bazı fırsatçılar var. Bu fırsatçılar;  buğday fiyatlarının  aşırı derecede  yükseleceğini ve  ekmek fiyatlarının  artacağını ifade ederek kaos yaratmak istiyorlar. Biz bu  yaklaşımı tasvip etmiyoruz. Şuan kaos yaratılmak isteniyor.  Bu söylemleri kullananlar, algı yaratmasınlar, olayları  yanlış yorumlamasınlar. Hiçbir sıkıntımız yok!” ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.