OKUL YÖNETİCİLERİNE AŞI FARKINDALIĞI EĞİTİMİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen bir program kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul yöneticisi ve idarecilerine yönelik Aşı Farkındalığı eğitimi düzenlendi.

26.10.2021 Salı günü Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Koç İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim toplantısına İl Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Dr. Hale KIRSOY, Uzm. Dr. Funda ÇALIŞKAN KAYA, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Öğretim üyesi İrem BULUT, Araştırma Görevlisi Dr. Şule KAVAK GENÇ, Dr. Nilay İÇKİLLİ, Dr. K. Vuslat TAVUT, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, okul idarecileri ve yetkililer katıldı.

Aşılamada doğru bilinen yanlışları düzeltmek amacıyla video görseller eşliğinde düzenlenen eğitim toplantısında öncellikle aşı ile ilgili olumsuz önyargıların giderilmesi konusu ele alındı. Konusunda uzman hekim ve akademisyenlerin sırasıyla bilgilendirme yaptıkları toplantı akışında; toplumsal bağışıklık için aşının gerekliliği, aşı üretimi ve güvenliği, salgının önlenmesinde aşının rolü, aşının yoğun bakım ve ölüm oranları üzerindeki etkinliğini ve koruyuculuğu hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Aşı ile toplumsal bağışıklığın sağlanması ve Elazığ’da ki aşı oranlarının artırılması kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi tarafından il genelindeki kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara yönelik olarak bundan sonra da benzer toplantıların planlandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.