Kahraman Şehidimizin Adı Yeni Okulumuzda Yaşatılacak

Kahraman şehidimiz Korgeneral Hulusi Sayın’ın adı yine bir okulumuzda yaşatılmaya devam edilecek. Kahraman şehidimizin adının yine bir okulda yaşatılması için Elazığ Milli Eğitim müdürlüğünce başlatılan çalışma neticesinde Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin adının bundan sonra Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesine karar verildi.

24 Ocak 2020 Elazığ depreminde ağır hasar gördüğü için yıkılan Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerine hayırsever Fırat Elektrik AŞ tarafından yeni bir okul yaptırılmış ve yapılan bu okula Gönül Kazancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı verilmişti.

Bunun üzerine kahraman şehidimizin adının yine bir okulda yaşatılması için Elazığ Milli Eğitim müdürlüğünce hemen bir çalışma başlatılarak, Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bundan sonra şehidimizin adıyla eğitim öğretime devam etmesi için ön hazırlıklar yapıldı.

Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul/Kurum Ad Verme Komisyonu tarafından bir karar alınarak valiliğimize sunulmuş, valiliğimizin de uygun görüşü ve teklifi ile Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilmişti.

Bakanlığıın da onayı sonucunda Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin adı değiştirilerek Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine dönüştürüldü.

Alınan bu kararla birlikte kahraman şehidimiz Korgeneral Hulusi Sayın’ın adı yine bir okulumuzda yaşatılmaya devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.