COVID-19 Pandemisinin KOBİ’lere Etkisi Anketi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından COVID-19 pandemisinin Elazığ’daki KOBİ’ler üzerindeki etkisinin belirlenmesi amacıyla Anket çalışması başlatıldı. 04 Ağustos 2021 tarihine kadar on-line olarak doldurulacak olan anket sonucu Rapor olarak yayınlanacak ve kamuoyu ile paylaşılacak…

Karar alıcıların dikkatini çekmek ve durum tespiti yapmak istiyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem deprem hem de pandemi sürecinde iki ayrı geniş kapsamlı anket çalışması yaparak sonuçlarını rapor halinde kamuoyu ile paylaşmış ve karar alıcıların dikkatine arz etmiştik. İş dünyasının talep ve beklentileri ile mevcut durumu bu iki anket çalışması ile çok net olarak belirlenmiş ve Odamızın ilgili makamlardan taleplerinde belirleyici olmuştu.

2020 yılı 6. Ayı sonunda yapılan bu çalışmanın ardından bir yıl sonra yeniden bu çalışmayı tekrar edip mevcut durum ve beklentileri ölçmek istiyoruz.

Bu anket çalışması ile, 2020 yılında ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin ülkemiz ekonomisini yönlendiren KOBİ’ler üzerindeki işlevsel ve yönetsel etkilerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.

Anket formlarından elde edilen veriler neticesinde Odamız Akademik Danışmanlarınca COVID-19 pandemi sürecinin ekonomik boyutunu ortaya çıkarmayı ve ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek kriz durumlarına karşı korunma yöntemlerini belirlemeyi amaçlayan “COVID-19 pandemisinin KOBİ’ler üzerindeki etkisinin belirlenmesi: Elazığ İli Örneği” Raporunun yayınlanması hedeflenmektedir.

Ankete katılan işletmelerin adı, adresi ve diğer özel bilgileri kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır. Bu bağlamda ankete iş dünyamızın katılması, sorulara doğru ve samimi cevaplar vermesi araştırmanın amacına ulaşması açısından büyük önem taşımaktadır.

İlimiz iş dünyası için çok önemli olan bu araştırmaya tüm üyelerimizin katılım sağlamasını bekler, sonuçların hayırlı olmasını dilerim” ifadelerinde bulundu.

Anket Formuna Ulaşmak için lütfen AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2npgteBO3K-tG7e2ybJXlGCK-3FxxXUUkn3nEMib9IsLThw/viewform

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.