Robotik ve Kodlama Alanında Yapılan Çalışmalar Görücüye Çıktı

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi çatısı altında kurulan Dene-Yap Atölyesinde gerçekleştirilen eğitim kapsamında 13 hafta boyunca eğitim gören gençlerimizin Robotik ve Kodlama alanında yapmış oldukları çalışmalar görücüye çıktı.

İki yıl önce kurulan ve yapılan Uygulamalı sınavla eğitim sürecinin başladığı Dene-Yap Atölyesinde 160 gencimizin eğitim süreci deneyimli ve donanımlı Eğitmenlerimizin eşliğinde başlamıştı. 13 hafta sonunda yapılan çalışmalarla Robotik ve Kodlama Proje Şenliği gerçekleştiriliyor.

Elazığ Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Sn. Şahin Şerifoğulları, Milletvekili Sn. Zülfü Demirbağ ve paydaş Kurum Müdürlerinin stant ziyaretiyle öğrenciler sunumlarını gerçekleştirdi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; sizlerin de görüntü aldığı üzere çocuklarımızın hazırlamış olduğu projeler sergileniyor. Tabi bu öğrencilerimiz yaklaşık iki yıl önce TÜBİTAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T3 Vakfı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ortaklaşa hazırlamış olduğu Dene-Yap Atölyelerinde ki öğrencilerimizin hazırlamış olduğu Robotik ve Kodlama alanında ki projeler. 13 hafta süren eğitim sonunda Şenlik havasında kutluyoruz. Birbirinden önemli projeleri öğrencilerimizin sergiledikleri çalışmaları Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz ve Paydaş Kurum Müdürlerimizle birlikte tek tek incelediler. Öğrencilerimizin Üstün Zekalarını ve gayretlerini gözler önüne serdiği yarının mucitleri olduğu kanıtladılar. Eğitimler üç yıl boyunca devam edecek, Dene-Yap Atölyelerimizde bu öğrencilerimiz bilişsel yeteneklerini ve yetilerini ortaya koyacaklar. Biz bu anlamda bize paydaş olan kurumlarımıza, eğitmenlerimize, gönüllülerimize, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz, dedi

Elazığ Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada; bugün heyecanlı ve coşkulu bir toplulukla onların heyecanını paylaşmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çocuklarımız görebildiğimiz kadarıyla çok dikkatliler, gündemi takip ediyorlar ve problemleri çok iyi gözlemliyorlar. Bir de tabi Elazığ’da yaşadıkları için bu eğitimin konusu olan, Afet, konusunda yaşadıklarını ve gözlemlediklerini Afetlere müdahale edebilmek için hasarı en aza indirmek için düşünüyorlar, tasarlıyorlar ve ürün çıkartıyorlar ortaya. Hepsini tebrik ediyoruz. Bunlar çok önemli yetenekler, çok önemli beceriler. Burada Gençlik Merkez’inde İdarecilerimiz, Eğitmenlerimiz, Gönüllülerimiz öğrencilerimize rehberlik ediyorlar ve ortaya böyle güzel fikirler çıkmış oluyor. Bu çalışmalara çocuklarınızı yönlendirdiğiniz için onlara destek olduğunuz için de kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Elazığ’da zaten veliler çocuklarının eğitimi için her türlü gayreti gösteriyorlar, eğitime karşı çok büyük bir ilgi var bundan dolayı da velilerimize teşekkür ediyoruz. Eğitimler üç yıl süreyle devam edecek, her safhası çocuklarımıza yeni yetenekler kazandıracak. İnanın burada ki bütün etkinlikler çocukların hem akademik başarısını hem de sınav başarısını olumlu yönde etkileyecek, imtina etmeyelim bu tür faaliyetler etkinlikler, sanatsal, spor diğer eğitim faaliyetlerine çocuklarımızı yönlendirelim. Kişisel gelişimine bu yönde katkı sağlamış oluyoruz. Ben tekrar herkese çok teşekkür ediyorum, bütün öğrencilerimi tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.