Elazığ TSO “Mükemmeliyet Merkezi”ne Dönüşüyor

TOBB öncülüğünde ülkemizde 21 Oda-Borsa Mükemmeliyet Merkezi’ne dönüştürülüyor. 2018-2021 döneminde Elazığ TSO tarafından ilin sosyo-ekonomik kalkınma ve gelişmesine yönelik uygulanan projeler ve 42 ana başlık altında gerçekleştirilen 250 aksiyoner girişim Elazığ TSO’yu 365 Oda-Borsa arasında öne çıkararak kurulacak 21 Mükemmeliyet Merkezinden biri olmasına vesile oldu. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO Üyeleri için yeni bir dönemin başlayacağını müjdeledi…Oda üyeleri için çok değerli olacak…

Elazığ TSO’nun Mükemmeliyet Merkezi olarak hizmet verecek olmasının Oda üyelerine çok önemli değerler katacağına işaret eden Başkan Arslan; “KOBİ’lerin afetlere hazırlık, dayanıklılık ve iş sürekliliği kapasitelerini destekleyen Sağlam KOBİ Projesi, COVID-19 döneminde afet ile mücadele ve iyileşme süreçlerinde de KOBİ’lere destek sağlama vizyonunu adapte etmiştir. KOBİ’lerin dijitalleşme kapasitelerini desteklemek amacıyla, TOBB, IDEMA, YBI, Google.org ve Google Türkiye ile yaptığı iş birliği kapsamında KOBİ’lere yönelik aktiviteler tasarlamış ve içerikler oluşturmuştur. Bu kapsamda TOBB önerisiyle ülkemizde 21 Oda-Borsa Mükemmeliyet Merkezi olarak hizmet verecektir. Elazığ TSO’nun 2018-2021 dönemindeki iyi uygulamalar raporu tüm odaların olduğu gibi TOBB’nin de dikkatini çekmiş ve Elazığ TSO bu önemli projenin bir parçası olmuştur. KOBİ’ler başta olmak üzere üyelerimize çok değerli hizmetlerin sunulacağı yeni bir dönemi başlatmış bulunuyoruz. Ben Odamızı bu noktaya taşıyan başta tüm yönetim organlarımız olmak üzere profesyonellerimi tebrik ediyor, sürecin ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlk ziyaret ve hazırlık süreci başlatıldı…

Sağlam KOBİ Projesi kapsamında Elazığ TSO’nun Mükemmeliyet Merkezi’ne dönüştürülmesi sürecinin başlatılması hususunda IDEMA Genel Müdür Yardımcısı Evren Aydoğan’ın zoom üzerinden bağlandığı ve Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, TOBB Sağlam KOBİ Proje Yöneticisi Berfu Çopur ile Elazığ TSO Akreditasyon Sorumlusu M.Mücahit Uçar biraraya geldi.

Toplantıda, Yasal mevzuatlara uygunluk, Yetkinlik düzeyleri, Üye destek mekanizmaları, Yönetişim planı gibi ana başlıklar altında detaylı görüş alış-verişinde bulunuldu.

Elazığ TSO ‘Mükemmeliyet Merkezi’ olmayı hak ediyor…

Toplantı sonrası bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, “Odamızın bu proje kapsamında yer alan 21 Odadan biri olmasını gurur verici bir hak teslimi olarak görüyorum. Zaten Odamızın adı konulmadan böyle bir merkeze doğru ilerleyişi söz konusu idi. Şimdi TOBB tarafından da tescil edilerek hem yönetim hem de profesyonel hizmet anlamında ‘Mükemmeliyet Merkezi’ olmayı hak ettiğimiz tescillendi. Projenin ilerleyişi ile ilgili olarak bugün ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Üyelerimize vereceğimiz eğitimlerle Sağlam KOBİ Projesinin ve Sağlam KOBİ haritasının ne olduğunu anlatacağız. Üyelerimize yönelik destek mekanizmaları, saha ziyaretleri, özel danışmanlıklar ve yönetişim hususları önceliğimiz olacak. Sürecin ilimiz iş dünyasına çok önemli değerler katacağına inanıyoruz. TOBB başta olmak üzere tüm proje taraflarına teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.